Labiq - Dziecięce laboratorium nauki i zabawy
Cześć, nazywam się

Elżbieta Pogoda

Jestem biologiem i miłośniczką edukacji. Z mojej pasji objaśniania dzieciom świata powstało Dziecięce Laboratorium Nauki i Zabawy LabIQ. Jako mama rozumiem potrzeby rodziców oraz wyzwania jakie stawia dzisiaj świat przed dziećmi – jest to potrzeba bezpiecznego i mądrego rozwoju. Zajęcia, które prowadzę rozbudzają naturalną dziecięcą ciekawość świata. W atmosferze radosnej zabawy dzieci rozwijają umiejętność krytycznego myślenia i kreatywność. Dzieci to urodzeni naukowcy. Moje zadanie to nie przeszkadzać im w badaniach!

Wykształcenie
Jestem doktorantką studiów biologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W mojej fascynującej pracy doktorskiej badam genetyczne podstawy długowieczności.
Szkolenia
Empatia, uważność i umiejętność komunikacji to kluczowe kompetencje w pracy z dziećmi. Dwie pierwsze rozwijam dzięki posiadaniu własnych dzieci. Nad ostatnią pracuję ustawicznie podnosząc kompetencje trenerskie i edukatorskie. Jestem trenerką rozwoju osobistego, certyfikuję się w szkole BCB Biznes i Coaching w Krakowie. Ukończyłam kurs trenerski dla naukowców w renomowanym Ivey Business School w Kanadzie. Współpracuję z Fundacją Laboratorium Zmiany w Opolu przy realizacji projektów społecznych. Jako członkini Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki doskonalę się w zakresie komunikacji naukowej.
Misja
Mam głębokie zaufanie do metody naukowej, a za misję stawiam sobie pokazanie dzieciom, jak cenne w nauce i w życiu codziennym jest krytyczne myślenie. Rozumiem przez to baczną obserwację rzeczywistości, analizę faktów i poszukiwanie rzetelnych źródeł informacji. To poważne zadanie realizuję poprzez interaktywne warsztaty naukowe, pełne fascynujących eksperymentów, dyskusji i zabawy. Dokładam wszelkich starań, aby spotkania z Labikiem były inspiracją do zadawania pytań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. W pracy z dziećmi działam zgodnie z zasadami Porozumienia bez Przemocy oraz czerpię z metod Montessori.

Zobacz w mediach społecznościowych